درباره ما

شرکتی نوآور، خلاق و در مرز دانش

لیزر آفرینان زیست آرمان (لازار) در سال ۱۳۹۶ توسط آقای آلبرت لازار، متخصص عملگرا و ایده پرداز حوزه لیزر و بیوفوتونیکس تاسیس گردید. چشم انداز فعالیت این شرکت، توسعه جهانی دانش بیوفوتونیکس و تبدیل ایران به قطب جهانی طراحی و تولید لیزرهای پیشرفته پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و کشاورزی است. در این شرکت تخصص های متعددی شامل لیزر، الکترو مغناطیس، الکترونیک، دامپزشکی، فیزیولوژی و زیست شناسی سلولی مولکولی، MBA و کارشناسان مجرب تولید و مونتاژ، کنترل کیفیت، تعمیر و خدمات سرویس دستگاه های پیشرفته در کنار یکدیگر همکاری نزدیکی دارند. شرکت لیزر آفرینان زیست آرمان در سال ۱۳۹۷ موفق به اخذ درجه دانش بنیان از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری برای دستگاه لیزر دندانپزشکی گردید. در حیطه لیزرها، این شرکت موفق به طراحی و ساخت دستگاه درمان ناباروری، دندانپزشکی و دامپزشکی به صورت نمونه دستگاهی شده است. همچنین برای اولین بار در جهان دستگاه بیوفوتونیکس چشم پزشکی و نانو جراحی داخل چشمی برای درمان بیماری های صعب الاعلاج شبکیه و چشم توسط این شرکت ساخته شده و بر روی شمار زیادی از بیماران تحت نظر پزشکان فوق تخصص با نتایج شگفت آور به کار برده شده است.

شرکت همچنین تحقیقات گسترده‌ای بر روی گونه‌های مختلف حیوانی مانند سگ، خرگوش، اسب، گوسفند و طیور در زمینه‌های رشد، زخم چشم، مغز و اعصاب، ناباروری و بیماری‌های عفونی انجام داده که نتایج این تحقیقات در قالب طراحی و ساخت دستگاه‌های مبتنی بر بیوفوتونویکس به مرحله کاربرد رسیده است.

شرکت لیزر آفرینان زیست آرمان دارای توان طراحی و ساخت بدیع ترین دستگاه‌های لیزری در زمینه‌های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و کشاورزی بر اساس ایده‌های فن آورانه خود و یا دریافت سفارش ساخت می باشد. همچنین این شرکت از ایده‌ها و طرح‌های فناورانه و بدیع حمایت می‌نماید. دانشجویان برای اجرای پایان نامه‌های دانشجویی و یا صاحبان ایده برای عملی نمودن رویا‌ها و ایده‌های خود و یا ساخت آنها، می‌توانند از امکانات و تسهیلات کارگاهی شرکت استفاده نمایند. این شرکت بازاریابی و فروش محصولات حاصل از ایده‌های مذکور را مورد حمایت قرار خواهد داد.

از آنجا که کلیه دستگاه‌های ساخته شده در شرکت لیزر آفرینان زیست آرمان مراحل آزمایشی و اثر بخشی خود را با موفقیت به اتمام رسانیده‌اند، این شرکت دارای ظرفیت‌های مناسب برای پذیرش سرمایه‌گذاری‌های بدون ریسک در حوزه محصولات مرتبط با لیزر و بیوفوتونیکس می‌باشد. در این خصوص ارتباطات با دانشگاه‌های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و کشاورزی، از دیگر محور‌های فعالیت شرکت می‌باشد.

آلبرت لازار
آلبرت لازار
رئیس هیات مدیره
آنتوان لازار
آنتوان لازار
عضو هیات مدیره
امین کاهی میانجی
امین کاهی میانجی
عضو هیات مدیره
پرستو منزه
پرستو منزه
مدیر عامل
امیر باقری
امیر باقری
عضو هیات مدیره
ارتباط با ما

تاریخچه مختصر لیزر پزشکی در ایران

در سال ۱۹۹۶ نمایشگاه همکاری های فنی ایران و روسیه در تهران برگزار شد و آقای آلبرت لازار در این نمایشگاه شرکت کرد. وی به دلیل موقعیت فنی و چهره مشهور خود در جامعه پزشکی ایران (ارایه خدمات فنی و تعمیر اتاق‌های دندانپزشکی و جراحی و غیره) اولین کسی بود که نماینده شرکت پزشکی روسی ، RIG را در زمینه لیزرهای پزشکی دریافت کرد. پس از آن ، آقای لازار به نمایندگی از شرکت منشور دانش پرتو با پشتیبانی دفتر تحقیقات و تحقیقات ریاست جمهوری به روسیه اعزام شد. در آنجا آموزش های تخصصیی لیزر های پزشکی را به خوبی فراگرفته و پس از بازگشت از روسیه از  سال ۱۹۹۷  به مدت ۷ سال با انعقاد تفاهم نامه ای با مؤسسه حمایت و توسعه صنایع (بهساز)، اقدام به بومی سازی طراحی و ساخت دستگاه های لیزر پزشکی در ایران نمودند. این همکاری به توصیه دفتر تحقیقات و مطالعات صنعتی ریاست جمهوری صورت گرفت. دستاورد این همکاری، نهادینه شدن دانش لیزر پزشکی در ایران بود. پس از معرفی فناوری لیزرهای پزشکی به ایران، آقای آلبرت لازار اقدام به آموزش مهندسین ، پزشکان و دندانپزشکان متعددی در سراسر کشور نمودند.  در همین راستا ، ایشان در شماری از بیمارستان ها به تدریس و آموزش پزشکان برای استفاده از لیزر در جراحی پرداخت ، مهمترین این بیمارستان ها عبارتند از: مهر ، سوانح و سوختگی توحید، ایران مهر ، ایرانیان در کشور امارات ، دادگستری ، پارس. ، شریعتی ، امام خمینی ، مسیح دانشوری و غیرهپس از ترک موسسه  بهساز، آقای البرت لازار تحقیقات منحصر به فرد خود با پژوهش بر روی سیستم عصبی حشرات در زمینه بیوفوتونیک مدرن شروع نمودند، این تحقیقات سپس به سایر گونه های حیوانات گسترش یافته و بر روی حیواناتی مانند سگ ، گاو و گوسفند ادامه یافت. این تحقیق به منظور اثبات نظریه خاص آلبرت  لازار به منظور بررسی امکان درمان بیماری های حیوانات با استفاده از مفهوم بیوفوتونیک انجام شد. آقای لازار ایشانً به مدت ۱۰ سال به عنوان مدیر تولید در شرکت MDF و سینا تجهیز البرز (سیناتا) برای تولید تجهیزات لیزر پزشکی شروع به کار کرد.در سال ۱۳۹۶ ، آقای لازار شرکت لیزر آفرینان زیست آرمان (لازار) را با هدف طراحی و ساخت لیزرهای پزشکی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی و کشاورزی و گسترش جهانی دانش Biophotonics به معنای خاص خود که نتیجه تحقیقات بر روی نظریه بیوفوتونیکس خاص ایشان می باشد را تاسیس نمود. این شرکت در سال ۱۳۹۷ از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور شرایط لازم برای درجه دانش بنیان را احراز نمود

سه مثال از کاربرد تکنولوژی مبتنی بر بیوفوتون در حوزه سلول های بنیادی و ترمیم زخم (بالا)، درمان بیماری مغزی نیوکاسل (وسط) و ترمیم چشم (پایین

سه  مثال از کاربرد تکنولوژی مبتنی بر بیوفوتون در حوزه سلول های بنیادی و ترمیم زخم (بالا)، درمان بیماری مغزی نیوکاسل (وسط) و ترمیم چشم (پایین)